Total a Aston Martin pokračujú v globálnej partnerskej spolupráci

wec-201819-news.jpg

Total predlžuje partnerstvo so spoločnosťou Aston Martin Racing v oblasti mazív a technickej spolupráce

Aston Martin odporúča olej TOTAL QUARTZ INEO DYNAMICS 0W-20 pre dvojlitrové motory V12.5 twin-turbo vozidla DB11

Aston Martin odporúča palivo TOTAL EXCELLIUM

Paríž 20. februára 2018 – Total, štvrtá najväčšia energetická spoločnosť na svete, a spoločnosť Aston Martin, výrobca športových vozidiel, so svojím pretekárskym tímom Aston Martin Racing s potešením oznamujú predĺženie partnerstva „driver of excellence“ až do roku 2019.

Odborné znalosti v službách výkonu

Total a Aston Martin s potešením oznamujú, že partnerstvo uzatvorené v máji 2016 pokračuje aj naďalej.

Dva roky úzkej spolupráce v rámci vytrvalostných pretekov FIA World Endurance Championship umožnili pretekárskemu tímu Aston Martin Racing vyhrať preteky GTE Pro 2016 a GTE AM 2017 a tiež získať prestížne víťazstvo v pretekoch 24 hodín Le Mans 2017 v triede GTE Pro. Z technickej stránky Total prispieva tým, že sa zúčastňuje na vývoji nového Astonu Martin Vantage GTE. Toto nové vozidlo sa zúčastní na súťažiach World Endurance Championship 2018 – 2019 Super Season; otvoria ich preteky 2018 WEC 6 hodín Spa-Francorchamps a vyvrcholia pretekmi 24 hodín Le Mans 2019. Oba tieto preteky sa počas sezóny uskutočnia dvakrát.

Total Lubrifiants poskytuje pri každých pretekoch World Endurance Championship svoju odbornú podporu prostredníctvom traťového inžiniera a laboratória na analýzu oleje. Nesporné znalosti a skúsenosti získané mnohoročnou prítomnosťou na formule 1 sú jedinečné a neodmysliteľné a sú k dispozícii len tímu Aston Martin Racing pri pretekoch FIA WEC.

Total – energetický partner spoločnosti Aston Martin

Total a Aston Martin úzko spolupracujú pri vývoji mazív určených špeciálne pre motory tohto britského výrobcu automobilov.
Aston Martin odporúča olej TOTAL QUARTZ INEO DYNAMICS 0W-20 pre dvojlitrové motory V12.6 twin-turbo svojho vozidla DB11.
Total Lubrifiants ponúkne tiež ďalší výrobok vhodný tak pre vozidlo DB11 vybavené osemvalcovým motorom, ako pre vozidlo Vantage nedávno uvedené na trh.

„Motorový olej TOTAL QUARTZ zohral rozhodujúcu rolu v úspechu tímu Aston Martin Racing tým, že zvýšil výkon a spoľahlivosť našich vozidiel pri pretekoch FIA WEC. Veľmi nás potešilo, že sa podarilo rozšíriť našu spoluprácu aj na oblasť kupé, roadsterov a pozáručných služieb tak, aby zákazníci našej firmy mohli aj naďalej využívať technické novinky, ktoré neustále vyvíjame spoločne s našou partnerskou spoločnosťou Total,“ povedal Simon Sproule, viceprezident a marketingový riaditeľ Aston Martin Lagonda Ltd.

„Z predĺženia partnerstva so spoločnosťou Aston Martin máme veľkú radosť. Posledné dva roky sme úspešne spolupracovali pri riešení problémov, ktoré sa vyskytli v súvislosti s účasťou na jedných z najnáročnejších majstrovstiev sveta FIA, ktoré zahŕňajú preteky 24 hodín Le Mans. V súčasnosti sústreďujeme naše odborné znalosti a know-how v oblasti výskumu a vývoja na to, aby sme boli schopní dodávať mazivá a palivá určené špeciálne pre motory spoločnosti Aston Martin,“, povedal Mathieu Soulas, viceprezident firmy Total Lubrifiants.

Okrem toho Aston Martin odporúča TOTAL EXCELLIUM, palivo obsahujúce špeciálne prísady na čistenie a údržbu dôležitých súčastí motora. Tým sa pri benzínových motoroch zníži množstvo nečistôt až o 99 %*, zlepší sa využitie paliva a predĺži sa ich životnosť. Total ako energetický partner spoločnosti Aston Martin dodáva palivo pre každé vozidlo, ktoré opúšťa brány továrne v Gaydone.

O spoločnosti Aston Martin

Aston Martin je britský výrobca luxusných športových vozidiel s jedinečnou tradíciou. Táto kultová značka je spojením najnovších technológií, vynikajúceho remeselného spracovania a nedostižnej elegancie. K najznámejším modelom patria DB11, Rapide S, Vanquish S, Vantage S a Vanquish Zagato. Vo svojej továrni v Gaydone (Anglicko) Aston Martin navrhuje a vyrába športové vozidlá s nenapodobniteľným štýlom a výkonom, ktoré sa predávajú v 53 krajinách po celom svete.

Spoločnosť založená v roku 1913 nedávno zverejnila plán na druhé storočie svojej existencie (Second Century plan). Hlavným cieľom je zaistiť dlhodobo udržateľný rast. Tomuto plánu zodpovedá ponuka nových modelov vrátane DB11 a nového vozidla Vantage, koncepty Rapid E and DBX, obrodenie vozidla Lagonda v podobe modelu Lagonda Taraf a tiež budovanie nového výrobného centra v St Athane vo Walese. Aston Martin je súkromnou spoločnosťou a má 2 800 zamestnancov.

O spoločnosti Total Lubrifiants

Total Lubrifiants je popredný svetový výrobca a predajca motorových olejov a mazív. Má 41 tovární po celom svete a 5 800 zamestnancov v 150 krajinách. Spoločnosť ponúka inovatívne, účinné a ekologické výrobky a služby, ktoré vyvíja viac ako 130 špecialistov výskumného a vývojového centra. Total Lubrifiants je preferovaným partnerom na trhoch s automobilmi a s priemyselnými a lodiarskymi výrobkami.
lubricants.total.com

O spoločnosti Total

Total je celosvetovo integrovaný výrobca a dodávateľ energie, popredná medzinárodná spoločnosť obchodujúca s plynom a s olejmi a významný hráč v oblasti nízkouhlíkových energií. Všetkých 98 000 našich zamestnancov chce vyrábať lepšiu energiu, ktorá je bezpečnejšia, čistejšia, účinnejšia, technologicky pokročilejšia a súčasne dostupná čo najväčšiemu počtu ľudí. Total po svete zamestnáva 98 000 ľudí, ktorí pracujú na výskume a na poskytovaní lepšej, spoľahlivejšej, čistejšej, efektívnejšej a inovatívnej energie dostupnej čo najväčšiemu počtu zákazníkov. Total pôsobí v 130 krajinách sveta a jeho snahou je, aby aktivity spoločnosti mali pozitívny a trvalý prínos v hospodárskej, sociálnej aj v environmentálnej oblasti

resizer-video.png